Yemek Tarifi Sitesi Para Kazandirir Mi

Yemek Tarifi Sitesi Para Kazandırır Mı 10 Maddeye Dikkat

Yemek Tarifi Sitesi Para Kazandirir Mi

Konular

Yemek Tarifi Sitesi Para Kazandırır Mı

Günümüzde ev hanımları hem ilgi alanlarında olan bir sektör olması hem de aile bütçesine katkı sağlama fikri sebebiyle yemek tarifi sitelerine ve yemek tarifi youtube kanallarına merak sardılar.
Ne yaparız, nasıl yaparız, ev ekonomisine nasıl katkı sağlarız, nasıl başarılı oluruz…

Günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi olan instagramda yemek tarifi hesapları açarak içerik üretimi yapan yüzlerce hatta binlerce ev hanımı var. Peki instagram yemek tarifleri para kazandırıyor mu?

Sorumuzun cevabı tabii ki hayır, peki para kazanmak için ne yapmalıyız?

İnstagram Yemek Tarifleri Para Kazandırıyor Mu?

Malesef instagram yemek tarifleri hesapları size para kazandırmaz fakat para kazanmak için gerekli olan kitleleri sağlayabilir. Şimdi detaylı anlatalım.
Youtube kanalı açtınız, tariflerinizi yazmaya başladınız, herkes sizi bekliyordu, sizin kanalınızın açıldığını duyar duymaz herkes sizin kanalınıza geldi videolarınızı izlemeye başlayacak sanmayın sakın. Büyük bir hata içine düşmeyin. Kimse sizin açtığınız kanalı falan beklemiyordu, sadece tesadüfen duydu ya da gördü kanalınızı, yüklediğiniz videolardan 1 yada 2 tanesine bakıp çıkacak ve bir daha sizin kanalınızı görmeyecek bile. Çünkü izleyici için alternatif yüzbinlerce yemek tarifi kanalı var. Bu alternatif yemek kanalları arasından sıyrılarak ön plana çıkmanız gerekiyor, peki ama nasıl?
İşte burada instagram size bir nebze destek sağlayabilir. Youtube Yemek tarifi kanalı açtıktan sonra aynı zamanda instagramda da aynı adla bir hesap oluşturun, videolarınızın kısa halini instagram hesabınızda paylaşım, eğer takipçileriniz sizin videolarınızı beğeniyorsa youtube kanalınızı da takibe alacaktır. Bu şekilde direk olarak instagram yemek tarifleri parakazandırır mı sorusuna cevap bulmuş oluyoruz, instagramdan youtube kanalınıza çektiğiniz ziyaretçi sizin videolarınızı izleyecek ve kazanç sağlamaya başlayacaksınız.

Yemek Tarifi Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Kesinlikle çok titiz çalışmalı ve şu 10 Maddeye Dikkat etmelisiniz.
1. Tariflerinizi videolu ve sesli anlatımlı şekilde hazırlamalısınız.
2. Videolarınızı kaliteli bir kamera ile ve titreşim olmadan çekmelisiniz, ışık yeterli seviyede olmalı.
3. Her tarifin çok ilgi çekecek bir haline ait fotoğraf çekmelisiniz. Fotoğraf kalitesi yüksek olmalı.
4. Videolarda telif hakkı gerektiren ve size ait olmayan ses ile görüntü barındırmamalısınız.
5. Tariflerinize altyazı hazırlayın.
6. Tariflerinizi youtube kanalınıza yükledikten sonra kanalda videonun altında görünecek kısma tarif için gerekli malzemeleri ve yapımını yazı ile de anlatın.
7. Tariflerinizi tüm sosyal ağlarda paylaşın, duyurabildiğiniz kadar kişiye duyurmaya çalışın.
8. Yılmayın, bu iş uzun soluklu bir iştir. İlk anda kazanç beklemeyin.
9. Rakip youtube kanallarını (Rakip görmeyin) iyi inceleyin, özellikle başarılı youtube kanallarını inceleyin, onların neden çok izlendiğini değerlendirin. Fotoğrafları nasıl, başlıkları nasıl, anlatımları nasıl….
10. Hazırlayacağınız tarife hakimmisiniz, yoksa o tarifi herkes sizden daha iyi mi hazırlıyor. Siz kendinizi çok başarılı bulabilirsiniz ama aslında hiçbirşey bilmiyor olabilirsiniz. O halde hazırlayacağınız tarifleri youtube aramayı kullanarak arayıp, 2-3 tane video izleyerek bilgilerinizi tazeleyin, bilmediklerinizi öğrenin.

Evde Yemek Tarifi Yazarak Para Kazanmak

Evinizde oturduğunuz yerden para kazanma istiyorsanız yukarıda sayılan 10 maddeye dikkat etmeli, kaliteli videolu yemek tarifleri hazırlamalısınız.
Diğer youtube yemek kanallarının videolarına yorum yazmalı, onları da kendi kanalınıza davet etmelisiniz.
İçeriklerinizi arama motorlarını atlatacak şekilde değil, ziyaretçilerinizi memnun edecek şekilde hazırlayınız.

Bizimle iletişim kurmak için direk whatsapp hattımızı kullanabilirsiniz. Tıklayın: Whatsapp İletişim

Related Posts

2 thoughts on “Yemek Tarifi Sitesi Para Kazandırır Mı 10 Maddeye Dikkat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir